Calendario de actuacións do programa Buxiganga na provincia de Lugo

Buxiganga ofrece, dende os meses de xuño a novembro, 109 actuacións de grupos teatrais en 50 concellos da provincia. Trátase da iniciativa posta en marcha pola Deputación Provincial de Lugo para dinamizar a actividade cultural nos municipios e para dar a coñecer e promover a actuación de grupos de teatro afeccionado lucenses. Este é o programa completo:

 

ALFOZ
Sábado 27 de outubro  19:00 no Centro Sociocultural
A PENEDA: A cea dos idiotas

Sábado 3 de novembro ás 19:00 no Centro Sociocultural
UNIDADE DO ZONO: Tren a Nápoles

Domingo 18 de novembro ás 18:00 no Centro Sociocultural
(AMPA CEIP Castro de Ouro)
GRUPO DE TEATRO AFECCIONADO MONFORTINO: Os intereses creados

 

BARALLA
Sábado 15 de setembro ás 20:30 no Centro Sociocultural e Xuvenil
A ADALA: Elixir de xuventude

 

BARREIROS
Domingo 28 de outubro ás 18:00 no Centro Sociocultural M. Díaz Sampedro de San Cosme
ARDORA: Amor filial

Domingo 11 de novembro ás 18:00 no Centro Sociocultural M. Díaz Sampedro de San Cosme
A RABELA TEATRO: As consultas do Doutor Baldomero Bautista

 

BECERREÁ
Sábado 8 de setembro ás 20:00 na Casa da Cultura
A RABELA TEATRO: As consultas do Doutor Baldomero Bautista

Sábado 3 de novembro ás 20:00 na Casa da Cultura
CENTRO TEATRAL FARO-MIÑO: Langreira de amor

 

BEGONTE
Sábado 22 de setembro ás 18:00 na Casa da AA.VV. O Castro
(Asociación Cultural Castiñeiro Milenario)
ALENTÍA TEATRO: Manancial de fantasía

Sábado 20 de outubro ás 19:00 Casa da Cultura de Begonte
(Asociación Cultural Castiñeiro Milenario)
A MARIÑA: Eres único: teatro contra o bullying

 

BÓVEDA
Sábado 27 de outubro ás 20:00 no Centro Sociocultural
TEATREIRAS: Cumprimento de contrato

Sábado 17 de novembro ás 20:30 no Centro Sociocultural
(Asociación Cultural Horticelos)
NOSTRUM CAI: Romani Ite Domum

Sábado 24 de novembro ás 18:00 no Centro Sociocultural
UNIDADE DO ZONO: Tren a Nápoles

 

BURELA
Sábado 10 de novembro ás 20:30 na Casa da Cultura
LUME ESCÉNICO: Hotel Rosamar

Sábado 24 de novembro ás 20:30 na Casa da Cultura
GRUPO DE TEATRO AUGAS DO SIL: Un día nas portas do ceo

 

CARBALLEDO
Domingo 28 de outubro ás 18:00 no Salón de Actos do Concello
ESCOLA DE TEATRO FALCATRUEIROS: As monxas e a María

Domingo 11 de novembro ás 18:00 no Salón de Actos do Concello
O TORQUES: Donde as dan as toman

 

CASTROVERDE
Domingo 21 de outubro ás 18:00 no Salón de Actos do CPI de Castroverde
A RABELA TEATRO: As consultas do Doutor Baldomero Bautista

Domingo 28 de outubro ás 18:00 no Salón de Actos do CPI de Castroverde
A ADALA INFANTIL: Mamasiña que medo!

 

CERVO
Sábado 1 de setembro ás 20:00 no Pavillón de San Román de Villaestrofe
(AA.MM.RR. As Espalladoras)
AXÓUXERES: Non casei con todos

Domingo 2 de setembro ás 20:00 no Pavillón de San Román de Villaestrofe
(AA.MM.RR. As Espalladoras)
O BORDELO: Depende

Sábado 6 de outubro ás 18:00 no Local Social de Trasbar
(Asociación de Veciños de Burgo de Trasbar)
AXÓUXERES: Non casei con todos

Sábado 27 de outubro ás 18:00 no Local Social de Trasbar
(Asociación de Veciños de Burgo de Trasbar)
PICO DO CASTRO: Matías está tolo

Domingo 28 de outubro ás 19:00 no Auditorio da Casa da Cultura de San Cibrao
GRUPO DE TEATRO DOWN: Soño dunha noite de verán

Sábado 17 de novembro ás 19:30 no Auditorio da Casa da Cultura de San Cibrao
GRUPO DE TEATRO AFECCIONADO MONFORTINO: Os intereses creados

 

CORGO, O
Domingo 12 de agosto ás 21:00 no Local Social da AA.VV. de Cela Ponte de Neira
(AA.VV de Cela Ponte de Neira)
UNIDADE DO ZONO: Tren a Nápoles

Domingo 9 de setembro ás 21:00 no Local Social da AA.VV. de Cela Ponte de Neira
(AA.VV de Cela Ponte de Neira)
PICO DO CASTRO: Matías esta tolo

 

CHANTADA
Sábado 29 de setembro ás 20:00 no Auditorio Municipal
ARGALLEIRAS TEATRO: Comedia bífida

Sábado 10 de novembro ás 20:00 no Auditorio Municipal
GRUPO DE TEATRO DA BIBLIOTECA MUNICIPAL DE ANTAS DE ULLA: A farsa do Bululú

 

FOLGOSO DO COUREL
Sábado 4 de agosto ás 18:00 no Campo da Feira de Seoane de Courel
(Asociación Comisión de Festas de San Xoán da Vila de Seoane do Courel)
TI E MÁIS EU TEATRO: A troita do rio…

Sábado 6 de outubro ás 19:00 no Salón de Actos do Concello
O CENTIÑO: Zume de amorodios

 

FOZ
Sábado 6 de outubro ás 19:00 no Local multiusos do Centro Social de Cangas
(Asociación Cultural e Teatral O Batán)
TEATREIRAS: Cumprimento de contrato

Sábado 13 de outubro ás 19:00 no Local multiusos do Centro Social de Cangas
(Asociación Cultural e Teatral O Batán)
GRUPO DE TEATRO AUGAS DO SIL: Un día nas portas do ceo

Domingo 28 de outubro ás 19:00 no Local multiusos do Centro Social de Cangas
(Agrupación Cultural e Deportiva Os Castros)
HIPÓCRITA TEATRO: Hotel Desencanto

Domingo 4 de novembro ás 19:00 no Local multiusos do Centro Social de Cangas
(Agrupación Cultural e Deportiva Os Castros)
OS TROCOS: Farsa plautina

Domingo 18 de novembro ás 19:00 no Local multiusos do Centro Social de Cangas
(AA.VV. de San Pedro de Cangas)
NOVA ESCENA TEATRO: As fillas de Eva

 

FRIOL
Sábado 13 de outubro ás 17:00 no Centro Social de Carballo
(Asociación Cultural Carballo Vivo)
GRUPO HUMORÍSTICO TRÍPODE: A panxoliña máis fermosa

Sábado 10 de novembro ás 17:00 no Centro Sociocultural de Friol
(Asociación Cultural Carballo Vivo)
TEATRO LUCHO HOSPITAL XERAL-CALDE: O parto de Calandrino

 

GUITIRIZ
Domingo 28 de outubro ás 18:00 na Casa Habanera
A MARIÑA: Eres único: teatro contra o bullying

Sábado 24 de novembro ás 19:00 na Casa Habanera
NOVA ESCENA TEATRO: As fillas de Eva

 

GUNTÍN
Sábado 10 de novembro ás 19:00 na Casa da Cultura
A ADALA: Elixir de xuventude

 

INCIO, O
Domingo 14 de outubro ás 19:00 na Sala multiusos do Concello
CURUXAN: Improdecente

Domingo 21 de outubro ás 19:00 na Sala multiusos do Concello
GRUPO DE TEATRO AUGAS DO SIL: Un día nas portas do ceo

 

LÁNCARA
Sábado 22 de setembro ás 18:00 no Polifuncional do Campo da Feira da Pobra de San Xiao
ARGALLEIRAS TEATRO: Comedia bífida

Sábado 20 de outubro ás 18:00 no Polifuncional do campo da feira da Pobra de San Xiao
OS PINCHACARNEIROS: A ola de ouro

 

LOURENZÁ
Sábado 15 de setembro ás 20:00 na Casa da Cultura
ARGALLEIRAS TEATRO: Comedia bífida

Sábado 22 de setembro ás 20:00 na Casa da Cultura
A PENEDA: A cea dos idiotas

 

LUGO
Sábado 15 de setembro ás 12:00 no Salón de Actos do Colexio de Albeiros
(ANPA CEIP Albeiros)
ALENTÍA TEATRO: Manancial de fantasía

 

MEIRA
Sábado 8 de setembro ás 18:00 na Casa da Cultura
(Asociación Cultural Eme de Meira)
A MARIÑA: Eres único: teatro contra o bullying

Sábado 22 de setembro ás 20:00 na Casa da Cultura
(Asociación Cultural Eme de Meira)
COLECTIVO CULTURAL OLLOMAO: Enciclopedia Álvarez

Sábado 20 de outubro ás 20:00 na Casa da Cultura
O TORQUES: Onde as dan as toman

Domingo 25 de novembro ás 20:00 na Casa da Cultura
GRUPO HUMORÍSTICO TRÍPODE: A panxoliña máis fermosa

 

MONFORTE
Sábado 20 de outubro ás 20:00 na Casa da Cultura do Poeta Lois Pereiro
TEATREIRAS: Cumprimento de contrato

Sábado 24 de novembro ás 20:00 na Casa da Cultura do Poeta Lois Pereiro
GRUPO DE TEATRO AFECCIONADO MONFORTINO: Os intereses creados

 

MURAS
Sábado 29 de setembro ás 18:00 no Local Social
OS PALIMOQUIÑOS: Borralliña

Sábado 27 de outubro ás 18:00 no Local Social
CURUXAN: Improdecente

 

NOGAIS, AS
Sábado 27 de outubro ás 19:00 no Centro Sociocultural
ALENTÍA TEATRO: Manancial de fantasia

Sábado 3 de novembro ás 18:00 no Centro Sociocultural
TEATRO LUCHO HOSPITAL XERAL-CALDE: O parto de Calandrino

 

OUTEIRO DE REI
Sábado 27 de outubro ás 20:00 no Local da Asociación Penas de Rodas
(Asociación Penas de Rodas)
O CENTIÑO: Zume de amorodios

 

PALAS DE REI
Domingo 2 de setembro ás 21:00 na Casa da Cultura
GRUPO DE TEATRO DA BIBLIOTECA MUNICIPAL DE ANTAS DE ULLA: A farsa do Bululú

 

PANTÓN
Domingo 21 de outubro ás 18:00 no Edificio Sociocultural
ACHÁDEGO TEATRO: Balas sobre Broadway

Domingo 28 de outubro ás 18:00 no Edificio Sociocultural
OS TROCOS: Farsa plautina

 

PASTORIZA, A
Sábado 7 de xullo ás 22:00 no Centro Sociocultural Mariña Folgueira de Reigosa
(Asociación Medioambiental e Sociocultural de Veciños de Santiago de Reigosa)
A ADALA INFANTIL: Mamasiña que medo!

Sábado 15 de setembro ás 22:00 no Centro Sociocultural Mariña Folgueira de Reigosa
(Asociación Medioambiental e Sociocultural de Veciños de Santiago de Reigosa)
GRUPO DE TEATRO DA BIBLIOTECA MUNICIPAL DE ANTAS DE ULLA: A farsa do Bululú

 

POBRA DO BROLLÓN, A
Sábado 4 de agosto ás 19:00 na Aira de Parada de Montes
(AA.VV. de Parada de Montes)
SACARINA: Madialeva

 

POL
Sábado 29 de setembro ás 22:00 no Centro Sociocultural de Mosteiro
METÁTASE TEATRO: O Euromillón

Sábado 3 de novembro ás 22:00 no Centro Sociocultural de Mosteiro
LUME ESCÉNICO: Hotel Rosamar

Sábado 17 de novembro ás 17:00 no Centro Sociocultural de Mosteiro
(Asociación Cultural Leña Verde de Pol)
CENTRO TEATRAL FARO-MIÑO: Langreira de amor

 

PONTENOVA, A
Sábado 29 de setembro ás 20:00 na Casa da Cultura
(Asociación Lume Escénico)
ACHÁDEGO TEATRO: Balas sobre Broadway

 

PORTOMARÍN
Sábado 22 de setembro ás 17:00 na Praza do Concello
OS PALIMOQUIÑOS: Borralliña

Domingo 28 de outubro ás 17:00 na Praza do Concello
OS BALUROS: Menciñeiro á forza

 

QUIROGA
Sábado 10 de novembro ás 19:00 no Auditorio municipal
ESCOLA DE TEATRO FALCATRUEIROS: As monxas e a María

Sábado 24 de novembro ás 19:00 no Auditorio municipal
OS TROCOS: Farsa plautina

 

RÁBADE
Domingo 28 de outubro ás 18:00 no Centro Sociocultural
TEATRO LUCHO HOSPITAL XERAL-CALDE: O parto de Calandrino

Domingo 18 de novembro ás 18:00 no Centro Sociocultural
TORTA DE MILLO: Innoveitin… ou algo

 

RIBAS DE SIL
Sábado 20 de outubro ás 19:00 no Salón de Actos do Concello
O BATÁN: Bicos de vinagre

Sábado 17 de novembro ás 19:00 no Salón de Actos do Concello
PICO DO CASTRO: Matías esta tolo

 

RIBEIRA DE PIQUÍN
Sábado 15 de setembro ás 17:00 no Centro de Día Municipal
O BATÁN: Bicos de vinagre

 

RIOTORTO
Sábado 27 de outubro ás 22:00 no Centro Sociocultural
LUME ESCÉNICO: Hotel Rosamar

Sábado 10 de novembro ás 22:00 no Centro Sociocultural
O BORDELO: Depende

 

SAMOS
Domingo 21 de outubro ás 20:00 no Baixo Concello
(Asociación de Comerciantes e Artesáns de Samos)
CURUXAN: Improdecente

 

SARRIA
Domingo 19 de agosto ás 18:00 no Local Social de Louseiro
(Asociación Cultural Os Gorriós)
TI E MÁIS EU TEATRO: A troita do rio…

Sábado 22 de setembro ás 18:00 no Patio ou no Comedor do CEIP Frei Luis de Granada
(ANPA do CEIP Frei Luis de Granada)
A ADALA INFANTIL: Mamasiña que medo!

Sábado 20 de outubro ás 17:00 no Patio ou no Comedor do CEIP Frei Luis de Granada
(ANPA do CEIP Frei Luis de Granada)
TI E MÁIS EU TEATRO: A troita do rio…

Sábado 17 de novembro ás 21:00 no Local Social de Louseiro
(Asociación Cultural Os Gorriós)
OS BALUROS: Menciñeiro á forza

 

SOBER
Sábado 17 de novembro ás 19:30 no Centro Sociocultural
GRUPO DE TEATRO DOWN: Soño dunha noite de verán

 

TABOADA
Sábado 30 de xuño ás 20:30 na Casa da Cultura (antigo Cuartel)
ESCOLA DE TEATRO FALCATRUEIROS: As monxas e a María

Sábado 20 de outubro ás 20:30 na Casa da Cultura (antigo Cuartel)
CENTRO TEATRAL FARO-MIÑO: Langreira de amor

Domingo 21 de outubro ás 19:00 no Local Social da Casa do Canteiro
(ACV Santa Mariña de Cerdeda)
SACARINA: Madialeva

Sábado 17 de novembro ás 19:00 no Local Social da Casa do Canteiro
(ACV Santa Mariña de Cerdeda)
A PENEDA: A cea dos idiotas

 

TRABADA
Sábado 1 de setembro ás 21:00 na Casa da Cultura
O BORDELO: Depende

Sábado 6 de outubro ás 21:00 na Casa da Cultura
ARDORA: Amor filial

 

TRIACASTELA
Sábado 3 de novembro ás 17:30 no Polideportivo do CEIP Eduardo Cela Vila
OS BALUROS: Menciñeiro á forza

 

VALADOURO, O
Sábado 13 de outubro ás 20:00 no Local Social de A Laxe
(Comunidade de Montes de A Laxe)
O BATÁN: Bicos de vinagre

Sábado 20 de outubro ás 20:00 no Centro Sociocultural Manuel Lourenzo
NOSTRUM CAI: Romani Ite Domum 

Sábado 27 de outubro ás 20:00 no Centro Sociocultural Manuel Lourenzo
NOVA ESCENA TEATRO: As fillas de Eva

Sábado 10 de novembro ás 19:30 no Local Social de Alaxe
(Comunidade de Montes de A Laxe)
GRUPO HUMORÍSTICO TRÍPODE: A panxoliña máis fermosa

 

VICEDO, O
Sábado 22 de setembro ás 21:00 Local Social de Mosteiro-As Negradas
(AA.VV. O San Miguel)
O CENTIÑO: Zume de amorodios

Sábado 6 de outubro ás 20:00 na Casa da Cultura
(Asociación Nordés)
REBULDEIRA TEATRO: Delicadas

Sábado 27 de outubro ás 20:00 na Casa da Cultura
A ADALA: Elixir de xuventude

Sábado 10 de novembro ás 20:00 na Casa da Cultura
TORTA DE MILLO: Innoveitin… ou algo

 

VILALBA
Sábado 13 de outubro ás 20:00 no Auditorio Carmen Estévez
(Instituto de Estudios Chairegos)
HIPÓCRITA TEATRO: Hotel Desencanto

Sábado 27 de outubro ás 20:00 no Auditorio Carmen Estévez
(Instituto de Estudios Chairegos)
ACHÁDEGO TEATRO: Balas sobre Broadway

 

VIVEIRO
Sábado 15 de setembro ás 20:30 na Praza da Fontenova
(Asociación Centro Comercial Casco Histórico de Viveiro)
ARDORA: Amor filial

Sábado 13 de outubro ás 20:30 no Teatro Pastor Díaz
REBULDEIRA TEATRO: Delicadas

Sábado 20 de outubro ás 20:30 no Teatro Pastor Díaz
COLECTIVO CULTURAL OLLOMAO: Enciclopedia Álvarez

 

XERMADE
Sábado 10 de novembro ás 18:00 na Sala de Xuntas da Biblioteca Municipal
METÁTASE TEATRO: O Euromillón

 

XOVE
Domingo 4 de novembro ás 19:00 no Centro Cívico
METÁTASE TEATRO: O Euromillón

Domingo 11 de novembro ás 19:00 no Centro Cívico
TORTA DE MILLO: Innoveitin… ou algo

Deixar unha resposta