Xa está dispoñible o programa de Galicia Escena Pro 2018

A sexta edición de Galicia Escena Pro ofrecerá do 11 ao 14 de xuño en Santiago os novos espectáculos de 17 compañías galegas de teatro e de danza. A programación complétase cunha sesión de pitching na que outras 10 formacións explicarán os seus proxectos para a vindeira temporada; con dúas montaxes procedentes de Madrid e cunha serie de actividades paralelas que inclúen un taller, “Como converter o teu proxecto en notícia”, presentacións da colaboración Galicia Escena Pro-MADferia e do proxecto Residencias Paraíso do colectivo RPM ou un encontro para socios de COFAE (Coordinadora de Ferias de Artes Escénicas del Estado Español). 

A programación queda como segue:

 

 

LUNS 11

CONSELLO DA CULTURA GALEGA
Biblioteca
De 11 a 14 horas
Taller “Como converter o teu proxecto en noticia”, a cargo de Marta Baeza

SALÓN TEATRO
11.30 h
Entremans
Gaia
50 minutos

FUNDACIÓN SGAE
Sala Germán Coppini
13 h
Katarsis
Bathtime
30 minutos

14 h
Encontro asistentes a Galicia Escena Pro

AUDITORIO ABANCA
17.30 h
Contraproduccións
Fillos do Sol
75 minutos

TEATRO PRINCIPAL
19.30 h
Talía Teatro
O servidor de dous amos
80 minutos

SALÓN TEATRO
22 h
Paula Quintas-trasPediante
Plastic
45 minutos

 

MARTES 12

FUNDACIÓN SGAE
Sala 2
11 h
Tanxarina
A galiña azul
50 minutos

Sala Germán Coppini
12.15 h
Borja Fernández
Salvador
65 minutos

13.30 h
Encontro asistentes a Galicia Escena Pro

AUDITORIO ABANCA
17.30 h
PT Excéntricas
Cranios privilexiados… ou crítica da razón perralleira
95 minutos

TEATRO PRINCIPAL
19.30 h
Sarabela Teatro
O rei morre
60 minutos

SALÓN TEATRO
22 h
Compañía Ensalle
Procedimientos ante el vacío
65 minutos

 

MÉRCORES 13

SALÓN TEATRO
Biblioteca
11 h
Encontro COFAE
(non aberto ao público)

FUNDACIÓN SGAE
Sala 2
11 h
Trompicallo
Planeta Ardora
50 minutos

Sala Germán Coppini
12.15 h
Elefante Elegante
Patapatúm
45 minutos

13.30 h
Encontro asistentes a Galicia Escena Pro

SALÓN TEATRO
Biblioteca
16.30 h
Presentación da colaboración Galicia Escena Pro-MADferia

AUDITORIO ABANCA
17.30 h
A Panadaría
Elisa e Marcela
75 minutos

TEATRO PRINCIPAL
19.30 h
La Estampida
Lo nunca visto
70 minutos

SALÓN TEATRO
22 h
Javier Martín
Método negro
60 minutos

 

XOVES 14

FUNDACIÓN SGAE
Sala Germán Coppini
11 h
La Tartana
Soñando a Pinocho
50 minutos

Sala 2
12.15 h
Presentación de proxectos escénicos en formato pitching

14.30 h
Encontro asistentes a Galicia Escena Pro

SALÓN TEATRO
Biblioteca
16.30 h
Presentación do proxecto “Residencias Paraíso”, Colectivo RPM

AUDITORIO ABANCA
17.30 h
Elahood
La soledad de Wally
55 minutos

TEATRO PRINCIPAL
19.30 h
eme2 producións
A Leituga
80 minutos

SALÓN TEATRO
22 h
Ibuprofeno Teatro
Casa O’Rei
95 minutos

Deixar unha resposta