in

Calendario de actuacións do programa Buxiganga na provincia de Lugo

Buxiganga ofrece, dende os meses de xuño a novembro, 109 actuacións de grupos teatrais en 50 concellos da provincia. Trátase da iniciativa posta en marcha pola Deputación Provincial de Lugo para dinamizar a actividade cultural nos municipios e para dar a coñecer e promover a actuación de grupos de teatro afeccionado lucenses. Este é o programa completo:

 

ALFOZ
Sábado 27 de outubro  19:00 no Centro Sociocultural
A PENEDA: A cea dos idiotas

PUBLICIDADE

Sábado 3 de novembro ás 19:00 no Centro Sociocultural
UNIDADE DO ZONO: Tren a Nápoles

Domingo 18 de novembro ás 18:00 no Centro Sociocultural
(AMPA CEIP Castro de Ouro)
GRUPO DE TEATRO AFECCIONADO MONFORTINO: Os intereses creados

 

PUBLICIDADE

BARALLA
Sábado 15 de setembro ás 20:30 no Centro Sociocultural e Xuvenil
A ADALA: Elixir de xuventude

 

BARREIROS
Domingo 28 de outubro ás 18:00 no Centro Sociocultural M. Díaz Sampedro de San Cosme
ARDORA: Amor filial

Domingo 11 de novembro ás 18:00 no Centro Sociocultural M. Díaz Sampedro de San Cosme
A RABELA TEATRO: As consultas do Doutor Baldomero Bautista

 

BECERREÁ
Sábado 8 de setembro ás 20:00 na Casa da
A RABELA TEATRO: As consultas do Doutor Baldomero Bautista

Sábado 3 de novembro ás 20:00 na Casa da Cultura
CENTRO TEATRAL FARO-MIÑO: Langreira de amor

 

BEGONTE
Sábado 22 de setembro ás 18:00 na Casa da AA.VV. O Castro
(Asociación Cultural Castiñeiro Milenario)
ALENTÍA TEATRO: Manancial de fantasía

Sábado 20 de outubro ás 19:00 Casa da Cultura de Begonte
(Asociación Cultural Castiñeiro Milenario)
A MARIÑA: Eres único: teatro contra o bullying

 

BÓVEDA
Sábado 27 de outubro ás 20:00 no Centro Sociocultural
TEATREIRAS: Cumprimento de contrato

Sábado 17 de novembro ás 20:30 no Centro Sociocultural
(Asociación Cultural Horticelos)
NOSTRUM CAI: Romani Ite Domum

Sábado 24 de novembro ás 18:00 no Centro Sociocultural
UNIDADE DO ZONO: Tren a Nápoles

 

BURELA
Sábado 10 de novembro ás 20:30 na Casa da Cultura
LUME ESCÉNICO: Hotel Rosamar

Sábado 24 de novembro ás 20:30 na Casa da Cultura
GRUPO DE TEATRO AUGAS DO SIL: Un día nas portas do ceo

 

CARBALLEDO
Domingo 28 de outubro ás 18:00 no Salón de Actos do Concello
ESCOLA DE TEATRO FALCATRUEIROS: As monxas e a María

Domingo 11 de novembro ás 18:00 no Salón de Actos do Concello
O TORQUES: Donde as dan as toman

 

CASTROVERDE
Domingo 21 de outubro ás 18:00 no Salón de Actos do CPI de Castroverde
A RABELA TEATRO: As consultas do Doutor Baldomero Bautista

Domingo 28 de outubro ás 18:00 no Salón de Actos do CPI de Castroverde
A ADALA INFANTIL: Mamasiña que medo!

 

CERVO
Sábado 1 de setembro ás 20:00 no Pavillón de San Román de Villaestrofe
(AA.MM.RR. As Espalladoras)
AXÓUXERES: Non casei con todos

Domingo 2 de setembro ás 20:00 no Pavillón de San Román de Villaestrofe
(AA.MM.RR. As Espalladoras)
O BORDELO: Depende

Sábado 6 de outubro ás 18:00 no Local Social de Trasbar
(Asociación de Veciños de Burgo de Trasbar)
AXÓUXERES: Non casei con todos

Sábado 27 de outubro ás 18:00 no Local Social de Trasbar
(Asociación de Veciños de Burgo de Trasbar)
PICO DO CASTRO: Matías está tolo

Domingo 28 de outubro ás 19:00 no Auditorio da Casa da Cultura de San Cibrao
GRUPO DE TEATRO DOWN: Soño dunha noite de verán

Sábado 17 de novembro ás 19:30 no Auditorio da Casa da Cultura de San Cibrao
GRUPO DE TEATRO AFECCIONADO MONFORTINO: Os intereses creados

 

CORGO, O
Domingo 12 de agosto ás 21:00 no Local Social da AA.VV. de Cela Ponte de Neira
(AA.VV de Cela Ponte de Neira)
UNIDADE DO ZONO: Tren a Nápoles

Domingo 9 de setembro ás 21:00 no Local Social da AA.VV. de Cela Ponte de Neira
(AA.VV de Cela Ponte de Neira)
PICO DO CASTRO: Matías esta tolo

 

CHANTADA
Sábado 29 de setembro ás 20:00 no Auditorio Municipal
ARGALLEIRAS TEATRO: Comedia bífida

Sábado 10 de novembro ás 20:00 no Auditorio Municipal
GRUPO DE TEATRO DA BIBLIOTECA MUNICIPAL DE ANTAS DE ULLA: A farsa do Bululú

 

FOLGOSO DO COUREL
Sábado 4 de agosto ás 18:00 no Campo da Feira de Seoane de Courel
(Asociación Comisión de Festas de San Xoán da Vila de Seoane do Courel)
TI E MÁIS EU TEATRO: A troita do rio…

Sábado 6 de outubro ás 19:00 no Salón de Actos do Concello
O CENTIÑO: Zume de amorodios

 

FOZ
Sábado 6 de outubro ás 19:00 no Local multiusos do Centro Social de Cangas
(Asociación Cultural e Teatral O Batán)
TEATREIRAS: Cumprimento de contrato

Sábado 13 de outubro ás 19:00 no Local multiusos do Centro Social de Cangas
(Asociación Cultural e Teatral O Batán)
GRUPO DE TEATRO AUGAS DO SIL: Un día nas portas do ceo

Domingo 28 de outubro ás 19:00 no Local multiusos do Centro Social de Cangas
(Agrupación Cultural e Deportiva Os Castros)
HIPÓCRITA TEATRO: Hotel Desencanto

Domingo 4 de novembro ás 19:00 no Local multiusos do Centro Social de Cangas
(Agrupación Cultural e Deportiva Os Castros)
OS TROCOS: Farsa plautina

Domingo 18 de novembro ás 19:00 no Local multiusos do Centro Social de Cangas
(AA.VV. de San Pedro de Cangas)
NOVA ESCENA TEATRO: As fillas de Eva

 

FRIOL
Sábado 13 de outubro ás 17:00 no Centro Social de Carballo
(Asociación Cultural Carballo Vivo)
GRUPO HUMORÍSTICO TRÍPODE: A panxoliña máis fermosa

Sábado 10 de novembro ás 17:00 no Centro Sociocultural de Friol
(Asociación Cultural Carballo Vivo)
TEATRO LUCHO HOSPITAL XERAL-CALDE: O parto de Calandrino

 

GUITIRIZ
Domingo 28 de outubro ás 18:00 na Casa Habanera
A MARIÑA: Eres único: teatro contra o bullying

Sábado 24 de novembro ás 19:00 na Casa Habanera
NOVA ESCENA TEATRO: As fillas de Eva

 

GUNTÍN
Sábado 10 de novembro ás 19:00 na Casa da Cultura
A ADALA: Elixir de xuventude

 

INCIO, O
Domingo 14 de outubro ás 19:00 na Sala multiusos do Concello
CURUXAN: Improdecente

Domingo 21 de outubro ás 19:00 na Sala multiusos do Concello
GRUPO DE TEATRO AUGAS DO SIL: Un día nas portas do ceo

 

LÁNCARA
Sábado 22 de setembro ás 18:00 no Polifuncional do Campo da Feira da Pobra de San Xiao
ARGALLEIRAS TEATRO: Comedia bífida

Sábado 20 de outubro ás 18:00 no Polifuncional do campo da feira da Pobra de San Xiao
OS PINCHACARNEIROS: A ola de ouro

 

LOURENZÁ
Sábado 15 de setembro ás 20:00 na Casa da Cultura
ARGALLEIRAS TEATRO: Comedia bífida

Sábado 22 de setembro ás 20:00 na Casa da Cultura
A PENEDA: A cea dos idiotas

 

LUGO
Sábado 15 de setembro ás 12:00 no Salón de Actos do Colexio de Albeiros
(ANPA CEIP Albeiros)
ALENTÍA TEATRO: Manancial de fantasía

 

MEIRA
Sábado 8 de setembro ás 18:00 na Casa da Cultura
(Asociación Cultural Eme de Meira)
A MARIÑA: Eres único: teatro contra o bullying

Sábado 22 de setembro ás 20:00 na Casa da Cultura
(Asociación Cultural Eme de Meira)
COLECTIVO CULTURAL OLLOMAO: Enciclopedia Álvarez

Sábado 20 de outubro ás 20:00 na Casa da Cultura
O TORQUES: Onde as dan as toman

Domingo 25 de novembro ás 20:00 na Casa da Cultura
GRUPO HUMORÍSTICO TRÍPODE: A panxoliña máis fermosa

 

MONFORTE
Sábado 20 de outubro ás 20:00 na Casa da Cultura do Poeta Lois Pereiro
TEATREIRAS: Cumprimento de contrato

Sábado 24 de novembro ás 20:00 na Casa da Cultura do Poeta Lois Pereiro
GRUPO DE TEATRO AFECCIONADO MONFORTINO: Os intereses creados

 

MURAS
Sábado 29 de setembro ás 18:00 no Local Social
OS PALIMOQUIÑOS: Borralliña

Sábado 27 de outubro ás 18:00 no Local Social
CURUXAN: Improdecente

 

NOGAIS, AS
Sábado 27 de outubro ás 19:00 no Centro Sociocultural
ALENTÍA TEATRO: Manancial de fantasia

Sábado 3 de novembro ás 18:00 no Centro Sociocultural
TEATRO LUCHO HOSPITAL XERAL-CALDE: O parto de Calandrino

 

OUTEIRO DE REI
Sábado 27 de outubro ás 20:00 no Local da Asociación Penas de Rodas
(Asociación Penas de Rodas)
O CENTIÑO: Zume de amorodios

 

PALAS DE REI
Domingo 2 de setembro ás 21:00 na Casa da Cultura
GRUPO DE TEATRO DA BIBLIOTECA MUNICIPAL DE ANTAS DE ULLA: A farsa do Bululú

 

PANTÓN
Domingo 21 de outubro ás 18:00 no Edificio Sociocultural
ACHÁDEGO TEATRO: Balas sobre Broadway

Domingo 28 de outubro ás 18:00 no Edificio Sociocultural
OS TROCOS: Farsa plautina

 

PASTORIZA, A
Sábado 7 de xullo ás 22:00 no Centro Sociocultural Mariña Folgueira de Reigosa
(Asociación Medioambiental e Sociocultural de Veciños de Santiago de Reigosa)
A ADALA INFANTIL: Mamasiña que medo!

Sábado 15 de setembro ás 22:00 no Centro Sociocultural Mariña Folgueira de Reigosa
(Asociación Medioambiental e Sociocultural de Veciños de Santiago de Reigosa)
GRUPO DE TEATRO DA BIBLIOTECA MUNICIPAL DE ANTAS DE ULLA: A farsa do Bululú

 

POBRA DO BROLLÓN, A
Sábado 4 de agosto ás 19:00 na Aira de Parada de Montes
(AA.VV. de Parada de Montes)
SACARINA: Madialeva

 

POL
Sábado 29 de setembro ás 22:00 no Centro Sociocultural de Mosteiro
METÁTASE TEATRO: O Euromillón

Sábado 3 de novembro ás 22:00 no Centro Sociocultural de Mosteiro
LUME ESCÉNICO: Hotel Rosamar

Sábado 17 de novembro ás 17:00 no Centro Sociocultural de Mosteiro
(Asociación Cultural Leña Verde de Pol)
CENTRO TEATRAL FARO-MIÑO: Langreira de amor

 

PONTENOVA, A
Sábado 29 de setembro ás 20:00 na Casa da Cultura
(Asociación Lume Escénico)
ACHÁDEGO TEATRO: Balas sobre Broadway

 

PORTOMARÍN
Sábado 22 de setembro ás 17:00 na Praza do Concello
OS PALIMOQUIÑOS: Borralliña

Domingo 28 de outubro ás 17:00 na Praza do Concello
OS BALUROS: Menciñeiro á forza

 

QUIROGA
Sábado 10 de novembro ás 19:00 no Auditorio municipal
ESCOLA DE TEATRO FALCATRUEIROS: As monxas e a María

Sábado 24 de novembro ás 19:00 no Auditorio municipal
OS TROCOS: Farsa plautina

 

RÁBADE
Domingo 28 de outubro ás 18:00 no Centro Sociocultural
TEATRO LUCHO HOSPITAL XERAL-CALDE: O parto de Calandrino

Domingo 18 de novembro ás 18:00 no Centro Sociocultural
TORTA DE MILLO: Innoveitin… ou algo

 

RIBAS DE SIL
Sábado 20 de outubro ás 19:00 no Salón de Actos do Concello
O BATÁN: Bicos de vinagre

Sábado 17 de novembro ás 19:00 no Salón de Actos do Concello
PICO DO CASTRO: Matías esta tolo

 

RIBEIRA DE PIQUÍN
Sábado 15 de setembro ás 17:00 no Centro de Día Municipal
O BATÁN: Bicos de vinagre

 

RIOTORTO
Sábado 27 de outubro ás 22:00 no Centro Sociocultural
LUME ESCÉNICO: Hotel Rosamar

Sábado 10 de novembro ás 22:00 no Centro Sociocultural
O BORDELO: Depende

 

SAMOS
Domingo 21 de outubro ás 20:00 no Baixo Concello
(Asociación de Comerciantes e Artesáns de Samos)
CURUXAN: Improdecente

 

SARRIA
Domingo 19 de agosto ás 18:00 no Local Social de Louseiro
(Asociación Cultural Os Gorriós)
TI E MÁIS EU TEATRO: A troita do rio…

Sábado 22 de setembro ás 18:00 no Patio ou no Comedor do CEIP Frei Luis de Granada
(ANPA do CEIP Frei Luis de Granada)
A ADALA INFANTIL: Mamasiña que medo!

Sábado 20 de outubro ás 17:00 no Patio ou no Comedor do CEIP Frei Luis de Granada
(ANPA do CEIP Frei Luis de Granada)
TI E MÁIS EU TEATRO: A troita do rio…

Sábado 17 de novembro ás 21:00 no Local Social de Louseiro
(Asociación Cultural Os Gorriós)
OS BALUROS: Menciñeiro á forza

 

SOBER
Sábado 17 de novembro ás 19:30 no Centro Sociocultural
GRUPO DE TEATRO DOWN: Soño dunha noite de verán

 

TABOADA
Sábado 30 de xuño ás 20:30 na Casa da Cultura (antigo Cuartel)
ESCOLA DE TEATRO FALCATRUEIROS: As monxas e a María

Sábado 20 de outubro ás 20:30 na Casa da Cultura (antigo Cuartel)
CENTRO TEATRAL FARO-MIÑO: Langreira de amor

Domingo 21 de outubro ás 19:00 no Local Social da Casa do Canteiro
(ACV Santa Mariña de Cerdeda)
SACARINA: Madialeva

Sábado 17 de novembro ás 19:00 no Local Social da Casa do Canteiro
(ACV Santa Mariña de Cerdeda)
A PENEDA: A cea dos idiotas

 

TRABADA
Sábado 1 de setembro ás 21:00 na Casa da Cultura
O BORDELO: Depende

Sábado 6 de outubro ás 21:00 na Casa da Cultura
ARDORA: Amor filial

 

TRIACASTELA
Sábado 3 de novembro ás 17:30 no Polideportivo do CEIP Eduardo Cela Vila
OS BALUROS: Menciñeiro á forza

 

VALADOURO, O
Sábado 13 de outubro ás 20:00 no Local Social de A Laxe
(Comunidade de Montes de A Laxe)
O BATÁN: Bicos de vinagre

Sábado 20 de outubro ás 20:00 no Centro Sociocultural Manuel Lourenzo
NOSTRUM CAI: Romani Ite Domum 

Sábado 27 de outubro ás 20:00 no Centro Sociocultural Manuel Lourenzo
NOVA ESCENA TEATRO: As fillas de Eva

Sábado 10 de novembro ás 19:30 no Local Social de Alaxe
(Comunidade de Montes de A Laxe)
GRUPO HUMORÍSTICO TRÍPODE: A panxoliña máis fermosa

 

VICEDO, O
Sábado 22 de setembro ás 21:00 Local Social de Mosteiro-As Negradas
(AA.VV. O San Miguel)
O CENTIÑO: Zume de amorodios

Sábado 6 de outubro ás 20:00 na Casa da Cultura
(Asociación Nordés)
REBULDEIRA TEATRO: Delicadas

Sábado 27 de outubro ás 20:00 na Casa da Cultura
A ADALA: Elixir de xuventude

Sábado 10 de novembro ás 20:00 na Casa da Cultura
TORTA DE MILLO: Innoveitin… ou algo

 

VILALBA
Sábado 13 de outubro ás 20:00 no Auditorio Carmen Estévez
(Instituto de Estudios Chairegos)
HIPÓCRITA TEATRO: Hotel Desencanto

Sábado 27 de outubro ás 20:00 no Auditorio Carmen Estévez
(Instituto de Estudios Chairegos)
ACHÁDEGO TEATRO: Balas sobre Broadway

 

VIVEIRO
Sábado 15 de setembro ás 20:30 na Praza da Fontenova
(Asociación Centro Comercial Casco Histórico de Viveiro)
ARDORA: Amor filial

Sábado 13 de outubro ás 20:30 no Teatro Pastor Díaz
REBULDEIRA TEATRO: Delicadas

Sábado 20 de outubro ás 20:30 no Teatro Pastor Díaz
COLECTIVO CULTURAL OLLOMAO: Enciclopedia Álvarez

 

XERMADE
Sábado 10 de novembro ás 18:00 na Sala de Xuntas da Biblioteca Municipal
METÁTASE TEATRO: O Euromillón

 

XOVE
Domingo 4 de novembro ás 19:00 no Centro Cívico
METÁTASE TEATRO: O Euromillón

Domingo 11 de novembro ás 19:00 no Centro Cívico
TORTA DE MILLO: Innoveitin… ou algo

PUBLICIDADE
PUBLICIDADE
NULL string(80) "SHORTCODE: [gallery mace_type="lightbox" mace_title="Your gallery title" ids=" ]"
Redacción

Redacción

Somos a erregueté | Revista Galega de Teatro.
A única publicación periódica que ten como obxecto as artes escénicas galegas dende 1983.

Deixa unha resposta

Avatar

O teu enderezo electrónico non se publicará

GIPHY App Key not set. Please check settings

    Ultranoite

    Volven as Ultranoites de Chévere

    PiscoreConcertoSing03

    Cultura no Camiño pecha en setembro con 44 actuacións escénicas e musicais