PUBLICIDADE

Esta fin de semana (sábado 8 e domingo 9) desenvólvese a cuarta edición de “O Museo como Performance”. Organizado polo Museo de Arte Contemporánea de Serralves desde o 2015, “O Museo como Performance” é unha plataforma dedicada a novas prácticas da performance que recoñece a súa crecente importancia no campo das artes visuais. Este eixo de programación vén reforzar e estender a historia transdisciplinar do Museo Serralves.

A súa cuarta edición reúne doce obras recentes de artistas portugueses e internacionais que abranguen e mesturan danza, música, narrativas faladas, performances visuais e sonoras. O programa inclúe encargos en estrea absoluta e adaptacións aos espazos de Serralves, en recoñecemento ao potencial do seu singular contexto arquitectónico.

A través de dous días, a través da voz, os corpos, os xestos e as narrativas, propóñense varias formas de deconstruir as convencións e as normativas disciplinarias.

 

PROGRAMA

 

SÁBADO, 8 de Setembro 
14h00 – Benvida do Director do Museo
14h30 – 17h00 – curva contínua VERA MOTA – Galerias do Museo
15h30 – 15h55 – I’m happy to own my implicit biases NORA TURATO – Biblioteca
16h15 – 16h50 – Berrante XAVIER PAES – Hall do Museo
17h00 – 18h00 – Self Made Man NINA SANTES – Auditorio
17h30 – 20h30 – Us Swerve ALEX BACZYNSKI-JENKINS – Hall do Museo (performance duracional)
19h00 – 19h25 – Im happy to own my implicit biases” NORA TURATO – Foyer Auditorio
19h30 – 21h00 – 100 keyboards ASUNA – Biblioteca
20h00 – 20h30 – Mazezam CATARINA MIRANDA – Galerias do Museo
20h30 – 21h00 – Owed to Suspension HANNAH CATHERINE JONES a.k.a. FOXY MORON – Auditorio

 

DOMINGO, 9 de Setembro
15h00 – 15h30 – Mazezam CATARINA MIRANDA – Galerias do Museo
15h30 – 15h55 – I’m happy to own my implicit biases NORA TURATO – Sancristía da Capela
16h30 – 17h00 – Owed to White Noise HANNAH CATHERINE JONES a.k.a. FOXY MORON – Auditorio
17h30 – 18h00 – Metal Locker Acoustics XAVIER PAES – Capela
18h00 – 22h00 – Dance is Ancient FRÉDÉRIC GIES – Casa (performance duracional)
18h30 – 18h45 – auditorium RUI PENHA/JOÃO DIAS – Galerias do Museo
18h30 – 20h00 – 100 keyboards ASUNA – Biblioteca do Museo
20h15 – 20h30 – auditorium RUI PENHA/JOÃO DIAS – Galerias do Museo
20h30 – 20h55 – Im happy to own my implicit biases NORA TURATO – Sacristia da Capela
22h30 – 23h30 – Shaneera FATIMA AL QADIRI – Auditorio

Compartir

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

PUBLICIDADE

PUBLICIDADE

PUBLICIDADE

Relacionado

PUBLICIDADE

Deixar un comentario

Subscríbete

Recibe as novas, artigos, entrevistas e contidos da Erregueté para que non perdas unha!